360 Çekim

360 Çekim

360 Çekim sayesinde artık var olan ortamları da sanal gerçeklik gözlükleri ile izleyebiliyor ve sanki oradaymış gibi gezebiliyoruz. 360 çekimler den önce sadece bilgisayar ortamında oluşturulan sanal gerçeklik deneyimlerini yaşarken, artık 360 çekimler sayesinde gerçek mekanlarıda görebiliyoruz.

Peki 360 çekimler nasıl yapılır ?

360 ekim yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ? bu sorularınızın tamamı için cevapları aşağıdaki linkte sizler için toparladık.

360 Çekim

Sanal Tur

Sanal Tur

Sanal tur bilindiği üzere özellikle turizm ve tanıtım amaçlı kullanılmakta olup son dönemlerde çok ciddi derecede gündeme geldi. Sanal tur sayesinde gitmek isteyip gidemediğimiz tüm mekanları uzaktan sanki oradaymış gibi gezebiliyor ve görebiliyoruz.

Peki nedir bu sanal tur ve nasıl yapılır ?

işte tüm bu sorularınızın cevabı için aşağıdaki linki tıklayarak konunun uzmanından sanal tur hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Sanal Tur

 

Havadan Çekim

Havadan çekim hizmetlerini drone adı verilen küçük insansız hava araçları ile yapıyoruz. Yerden 1.000 metre yükseklikten dahi çekim yapabilen bu cihazlarla 4k kalitesinde görüntü alabilmek mümkün. Burada önemli olan konu drone pilotunun kontrolü ve çekim yapılacak yerdeki en iyi açıyı yakalamak.

Bu hizmetler alınırken özellikle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne kayıtlı cihazlarla ve yerel yönetimlerden izin alınarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdir de ağır cezalarla karşılaşabilirsiniz.